Emax Kaplama

Emax Diş Kaplama (Tam seramik kuron) Estetik bir gülüş ve sağlıklı dişlere sahip olabilmek için kullanılan pek çok yöntem vardır. Kullanılan yöntemler, hastanın diş tipine bağlı olarak uzman hekim tarafından belirlenir veya hastanın özel isteği doğrultusunda seçilir. Diş tıbbının büyük bir hızla ilerlemesi ile birlikte kullanılan yöntemlerin sayısı da bir hayli arttı. Yeni nesil seçenekler arasında kendini gösteren tam seramik kuron,emax lamine, emax kaplama, cam seramik kaplama en çok tercih edilen diğer isimlerindendir.

Emax Diş Kaplama Nedir?

Emax kuron, dişin çepeçevre küçültülerek, emax porselen ile kaplanması işlemine verilen isimdir. Altyapı olarak kullanılabilen kuron, aynı zamanda tek parça şeklinde de kullanılabilmektedir. Kesici dişler, köpek dişleri ve küçük azı dişlerinin kaplanmasında kullanılan bu yöntem, estetik amaçlı da kullanılabilmektedir. Diş eksikliklerini gidermek için de kullanılabilen emax porselen, ışık geçirgenliği son derece yüksek ve doğal dişe yakın olmasından dolayı çok fazla tercih edilmektedir.

Emax Porselen Kuron (Emax Kaplama) Nasıl Yapılır?

Hasta, estetik diş hekimine müracaat ederek diş yapısının cam seramik kuron için uygun olup olmadığını öğrenir. Herhangi bir sakınca yoksa lokal anestezi uygulanarak dişte kesim işlemi yapılır daha sonra ölçüleri alınarak geçici kaplama uygulanır.

İlk seansta gerekli işlemler yapıldıktan sonra ikinci seansta diş provası yapılır ancak zaman ile ilgili sorunu olan hastalar bu seansı atlatabilirler.

Daha sonraki seansta ise gerekli prova yapıldıktan sonra kontakları, anatomik, biyolojik uyumu ve fonksiyonel bütünlüğü kontrol edildikten sonra kalıcı olarak cam seramik kron uygulanır. Dişlerin tamamen iyileşme süresi hastanın diş yapısına ve kemik yapısına bağlı olarak değişmektedir.